Понуди
  Filters
  Пребарување

  Венеција 3НП - Нова Година

  €169,00
  Венеција - Господарка на Јадранот... чудесен град на вода со повеќе од 400 канали и исто толку мостви, со векови е еден од најчудесните градови што некогаш човекот ги создал...Венеција е колаж од раскошни палати на каналот Гранде, таинствени улички, канали, мостови, гондоли, повеќе од 100 фасцинантни цркви, симпатични плоштади и колоритни фасади... Најуникатен град на планетата Земја... во минатото најмоќна светска поморска и трговска сила... денес го живее истиот сјај од врвот на својата слава во 15 от век. Венеција не може никој да Ви ја прераскаже... едноставно морате да ја доживеете нејзината убавина.

  Термин 29 Декември

   1 ден   29.12.2017 СКОПЈЕ:                                  

  Состанок на групата во 13.30 ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање во 14.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

   2 ден   30.12.2017 ПАЛМА НОВА - ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО:

  Пристигнување во Италија во претпладневните часови. Посета на познатиот OUTLET SHOPING CENTER PALMANOVA. Слободно време за шопинг. Патувањето продолжува накај Лидо. Пристигнување во Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки низ Лидо ди Јесоло.  Ноќевање.

   3 ден 31.1202017  ВЕНЕЦИЈА:

  Појадок. Слободно предпладне. Во пладневните часови  предлагаме заминување за Венеција.Превоз со приватем брод-вапорето,  од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција. Прошетка низ Заспаната убавица од средниот век. Плоштадот и црквата Сан Марко, мостот Риалто, мостот на воздишките, Дуждевата палата, каналот Гранде... Слободно време за индивидуални прошетки. Убаво е да се искачите на кулата звоник од каде има прекрасен поглед на цела Венеција и секако возете се со гондола низ каналите на Венеција . Вечерта дочек на Нова Година на централниот плоштад Сан Марко. Враќање во Лидо по полноќ. Ноќевање.

   4 ден  01.01.2018 ВЕНЕЦИЈА- ФИРЕНЦА:

  Појадок. Препорачуваме излет до Фиренца - центарот на Ренесансата:  катедралата, стариот мост, галеријата Уфицио, плоштадот Сињори, крстилницата Сан Џовани. Слободно време за индивидуални прошетки.  Враќање во Лидо  во вечерните часови. Ноќевање.

   5 ден  02.01.2018 ВЕНЕЦИЈА – ВЕРОНА

  Појадок. Напуштање на собите. Ве водиме во посета на Верона. Прошетка низ плоштадите Бра, Ербе и Данте, Арената, куќата на Јулија. Слободно време за прошетка по пешачката улица Мазини, и можност за шопинг. Не пропуштајте добра Италијанска пица на плоштадот Бра. Во договор со водичот поаѓање кон Скопје.  Ноќно возење со попатни паузиза одмор и царински формалности

   6 ден  03.01.2018 СКОПЈЕ:

  Пристигнување во Скопје во вечерните часови .

   

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТИ ДО 25.11.2017: 169€/ 10.480 ден.

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 179€/ 11.100 ден.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • 3 ноќевања со појадок во хотел 3* НП во регионот на Венето
  • Организација и водство на програмата
  • Посета  на OUTLET SHOPPING CENTER PALMANOVA
  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник
  • Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Охрид,  Кавадарци, Струмица, Штип, Велес

  * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

   ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување  190 денари
  • Посета на Венеција за Нова Година (превоз, бродски билет, разглед)  25€
  • Посета на Фиренца  45 €
  • Туристичка такса за ноќевање во Италија (2€ по лице по ноќ, се плаќа во агенција) 
  • Доплата за еднокреветна соба  3.720 денари
  • Влезници за локалитетите
  • Задолжителна посета на Верона 10 €

   НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Попустите не се комбинираат
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди сатница на поаѓање.

   

   НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје

  Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk

  Термин 29 Декември

   1 ден   29.12.2017 СКОПЈЕ:                                  

  Состанок на групата во 13.30 ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање во 14.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

   2 ден   30.12.2017 ПАЛМА НОВА - ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО:

  Пристигнување во Италија во претпладневните часови. Посета на познатиот OUTLET SHOPING CENTER PALMANOVA. Слободно време за шопинг. Патувањето продолжува накај Лидо. Пристигнување во Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки низ Лидо ди Јесоло.  Ноќевање.

   3 ден 31.1202017  ВЕНЕЦИЈА:

  Појадок. Слободно предпладне. Во пладневните часови  предлагаме заминување за Венеција.Превоз со приватем брод-вапорето,  од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција. Прошетка низ Заспаната убавица од средниот век. Плоштадот и црквата Сан Марко, мостот Риалто, мостот на воздишките, Дуждевата палата, каналот Гранде... Слободно време за индивидуални прошетки. Убаво е да се искачите на кулата звоник од каде има прекрасен поглед на цела Венеција и секако возете се со гондола низ каналите на Венеција . Вечерта дочек на Нова Година на централниот плоштад Сан Марко. Враќање во Лидо по полноќ. Ноќевање.

   4 ден  01.01.2018 ВЕНЕЦИЈА- ФИРЕНЦА:

  Појадок. Препорачуваме излет до Фиренца - центарот на Ренесансата:  катедралата, стариот мост, галеријата Уфицио, плоштадот Сињори, крстилницата Сан Џовани. Слободно време за индивидуални прошетки.  Враќање во Лидо  во вечерните часови. Ноќевање.

   5 ден  02.01.2018 ВЕНЕЦИЈА – ВЕРОНА

  Појадок. Напуштање на собите. Ве водиме во посета на Верона. Прошетка низ плоштадите Бра, Ербе и Данте, Арената, куќата на Јулија. Слободно време за прошетка по пешачката улица Мазини, и можност за шопинг. Не пропуштајте добра Италијанска пица на плоштадот Бра. Во договор со водичот поаѓање кон Скопје.  Ноќно возење со попатни паузиза одмор и царински формалности

   6 ден  03.01.2018 СКОПЈЕ:

  Пристигнување во Скопје во вечерните часови .

   

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТИ ДО 25.11.2017: 169€/ 10.480 ден.

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 179€/ 11.100 ден.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • 3 ноќевања со појадок во хотел 3* НП во регионот на Венето
  • Организација и водство на програмата
  • Посета  на OUTLET SHOPPING CENTER PALMANOVA
  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник
  • Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Охрид,  Кавадарци, Струмица, Штип, Велес

  * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

   ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување  190 денари
  • Посета на Венеција за Нова Година (превоз, бродски билет, разглед)  25€
  • Посета на Фиренца  45 €
  • Туристичка такса за ноќевање во Италија (2€ по лице по ноќ, се плаќа во агенција) 
  • Доплата за еднокреветна соба  3.720 денари
  • Влезници за локалитетите
  • Задолжителна посета на Верона 10 €

   НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Попустите не се комбинираат
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди сатница на поаѓање.

   

   НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје

  Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk

  Ознаки за производ