Понуди
  Filters
  Пребарување

  Милано 2НП - Нова Година

  €159,00
  “Северниот Бисер”на Италија како го нарекуваат Милано, со бурна историја и стари градби, денеска е центар на Светската Мода. Се е предодредено на Модата , од Архитектурата до спомениците и начинот на живот. Тука ќе уживате во ремек делото на Готиката во ликот на најголемата Готска Катедрала во Светот, најпознатата Оперска куќа во светот – La Scala, Пасажот на Виктор Емануел со бројни брендирани бутици. А вечерите поминете ги во Опера, Театар или во многубројните клубови.

  Термин 29 Декември

  1 ден   29.12.2017 СКОПЈЕ-МИЛАНО

  Состанок на групата на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски  во 11:30 часот.Поаѓање за Милано во 12:00 часот Се патува преку граничниот премин Tабановце.патување преку Србија,Хрватска,Словенија со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

   2 ден  30.12.2017  МИЛАНО

   Пристигнување во Милано во предпладневните часови.Факултативно одиме на  организиран разглед на градот со локален водич: тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo,централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот,потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миланска опера една од најпознатите оперски куќи во светот......Слободно време за индивидуални прошетки.  Сместување во хотел. Ноќевање.

   3 ден  31.12.2017 МИЛАНО- ЛУГАНО(ШВАЈЦАРИЈА)-КОМО

   Појадок.  Предлагаме целодневна посета на Лугано(Швајцарското Монте Карло) и Комо. Разглед на Лугано:катедралата San Lorenzo,црквата Santa Marina di Angelo,стариот град со пркрасните плоштади,казиното, најубавиот парк во Швајцарија “Parco Civico”. Слободно време за прошетки. Потоа го посетуваме  градчето Комо кое се наоѓа на брегот  на езерото Лаго ди Комо (Италија). Тука Холивудскиот џет-сет има свои вили ( Villa Oleandra на Џорџ Клуни) , вилите на Стинг, Ричард Брансон . Тука е сниман и филмот “Casino Royale” - Џемс Бонд, “Ocean’s Twelve…Можност за факулттаивно крстарење (30 мин) со брод  покрај некои од прочуените вили .Слободно време за прошетки.  Излет со многу впечатоци. Враќање во Милано во вечерните часови.

  Дочек на Нова Година на централниот плоштад.  Ноќевање.

   4 ден  01.01.2018 МИЛАНО - FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE -ВЕРОНА-СКОПЈЕ

   Појадок. Тргнуваме кон Верона со посета на FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE, во близината на Бреша, а потоа следи  попатна посета и прошетка низ Верона: плоштадот Бра каде се наоѓа познатата Арена,прошетка по по пешачката улица Mazzini која низ центарот на градот не води до плоштадот Ербе.Посета на куќата и гробот на Ромео и Јулија. Слободно време за индивидуални прошетки. Предлагаме да ручате Пица во Kaffe Emanuelle на плоштадот Бра.

  Патувањето  кон Скопје продолжува  преку Словенија,Хрватска,Србија со попатни паузи. Ноќно возење

   5 ден  02.01.2018 СКОПЈЕ: Пристигнување во вечерните часови.

   

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТА ДО 25.11.2017 : 159€/ 9.860 ден.

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  175€/10.850 ден.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Милано -Скопје
  • 2 ноќевања со појадок  во хотел 3* НП во Милано(околина)
  • Посета и прошетка низ Верона
  • Попатна посета  на FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE

  http://www.franciacortaoutlet.it

  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник
  • Организиран трансфер од Охрид, Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес

  * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

  •          Задолжително патничко осигурување  160 денари
  •          Разглед на Милано со локален водич (10€)
  •         Факултативен излет за Лугано и Комо  (35€)
  •          Крстарење по езерото Комо(30мин) (10€)
  •          Туристичка такса Милано 5€ по лице по ноќ (се плаќа во агенција)
  •          Доплата за еднокреветна соба – 3.100 ден

   

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Редоследот на седење е според датумот и редоследот на уплата
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

   

   НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724 e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk

   

  Термин 29 Декември

  1 ден   29.12.2017 СКОПЈЕ-МИЛАНО

  Состанок на групата на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски  во 11:30 часот.Поаѓање за Милано во 12:00 часот Се патува преку граничниот премин Tабановце.патување преку Србија,Хрватска,Словенија со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

   2 ден  30.12.2017  МИЛАНО

   Пристигнување во Милано во предпладневните часови.Факултативно одиме на  организиран разглед на градот со локален водич: тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo,централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот,потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миланска опера една од најпознатите оперски куќи во светот......Слободно време за индивидуални прошетки.  Сместување во хотел. Ноќевање.

   3 ден  31.12.2017 МИЛАНО- ЛУГАНО(ШВАЈЦАРИЈА)-КОМО

   Појадок.  Предлагаме целодневна посета на Лугано(Швајцарското Монте Карло) и Комо. Разглед на Лугано:катедралата San Lorenzo,црквата Santa Marina di Angelo,стариот град со пркрасните плоштади,казиното, најубавиот парк во Швајцарија “Parco Civico”. Слободно време за прошетки. Потоа го посетуваме  градчето Комо кое се наоѓа на брегот  на езерото Лаго ди Комо (Италија). Тука Холивудскиот џет-сет има свои вили ( Villa Oleandra на Џорџ Клуни) , вилите на Стинг, Ричард Брансон . Тука е сниман и филмот “Casino Royale” - Џемс Бонд, “Ocean’s Twelve…Можност за факулттаивно крстарење (30 мин) со брод  покрај некои од прочуените вили .Слободно време за прошетки.  Излет со многу впечатоци. Враќање во Милано во вечерните часови.

  Дочек на Нова Година на централниот плоштад.  Ноќевање.

   4 ден  01.01.2018 МИЛАНО - FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE -ВЕРОНА-СКОПЈЕ

   Појадок. Тргнуваме кон Верона со посета на FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE, во близината на Бреша, а потоа следи  попатна посета и прошетка низ Верона: плоштадот Бра каде се наоѓа познатата Арена,прошетка по по пешачката улица Mazzini која низ центарот на градот не води до плоштадот Ербе.Посета на куќата и гробот на Ромео и Јулија. Слободно време за индивидуални прошетки. Предлагаме да ручате Пица во Kaffe Emanuelle на плоштадот Бра.

  Патувањето  кон Скопје продолжува  преку Словенија,Хрватска,Србија со попатни паузи. Ноќно возење

   5 ден  02.01.2018 СКОПЈЕ: Пристигнување во вечерните часови.

   

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТА ДО 25.11.2017 : 159€/ 9.860 ден.

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  175€/10.850 ден.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Милано -Скопје
  • 2 ноќевања со појадок  во хотел 3* НП во Милано(околина)
  • Посета и прошетка низ Верона
  • Попатна посета  на FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE

  http://www.franciacortaoutlet.it

  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник
  • Организиран трансфер од Охрид, Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес

  * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

  •          Задолжително патничко осигурување  160 денари
  •          Разглед на Милано со локален водич (10€)
  •         Факултативен излет за Лугано и Комо  (35€)
  •          Крстарење по езерото Комо(30мин) (10€)
  •          Туристичка такса Милано 5€ по лице по ноќ (се плаќа во агенција)
  •          Доплата за еднокреветна соба – 3.100 ден

   

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Редоследот на седење е според датумот и редоследот на уплата
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

   

   НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724 e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk

   

  Ознаки за производ