Понуди
  Filters
  Пребарување

  Hotel „Maya Bay” Kalithea

  €125,00
  Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма. Плажа: неполни 5 минути од песочна плажа. Услуга: Ноќевање со појадок (шведска маса). Можност за доплата за вечера (дирекно во хотел) - на барање Интернет: Бесплатно на бар / базен Сместување: Стандардна Двокреветна соба - Double Standard Room Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море *Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11,99 години или 1 возрасен. Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш Хотелски содржини: Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24/7, игротека за деца, room service (со доплата), перална (со доплата) За деца: Во склоп на хотелот има игортека за нашите најмали пријатели! Важна напомена: При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата. Информации за објектот Далечина од морето: 350 m опис на објектот Паркинг Хотелски содржини и услуги Надворешен базен (бесплатно) Собна услуга Перална Рецепција 24/7 Wi-fi бесплатно (јавни места) Игралиште за деца Бар покрај базен Активности во близина на хотелот Дискотека Ресторанти Оброци Појадок (швед. маса) Доплата за вечера (дирекно во хотел) - на барање сите соби се опремени со Балкон ТВ Телефон Сеф Мини Бар Фен Бања/Тоалет Клима Уред LCD телевизор со сателитски канали Бебешко креветче Када/Туш Кабина Софа (дополнително легло) локација X Координати: 40.072341 Y координати: 23.449572
  Термин Услуга Double
  Цена по лице за 7 ноќевања со појадок
  20.05-27.05.2018 7 BB 125 €
  27.05-03.06.2018 7 BB 139 €
  03.06-10.06.2018 7 BB 165 €
  10.06-17.06.2018 7 BB 200 €
  17.06-24.06.2018 7 BB 215 €
  24.06-01.07.2018 7 BB 249 €
  01.07-08.07.2018 7 BB 280 €
  08.07-15.07.2018 7 BB 305 €
  15.07-22.07.2018 7 BB 319 €
  22.07-29.07.2018 7 BB 319 €
  29.07-05.08.2018 7 BB 319 €
  05.08-12.08.2018 7 BB 319 €
  12.08-19.08.2018 7 BB 310 €
  19.08-26.08.2018 7 BB 285 €
  26.09-02.09.2018 7 BB 220 €
  02.09-09.09.2018 7 BB 205 €
  09.09-16.09.2018 7 BB 165 €
  Прво дете до 11,99 години БЕСПЛАТНО  Во цената е вклучено:
  • 7 ноќевања со појадок
  • Користење на клима уред 
  • Wi-Fi на базен и бар / лоби

  За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

  Доплати:
  • 2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 13€ на ноќ;
  • Трет возрасен сместен на дополнително легло 17€ на ноќ

  Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

  • Скопје 35€
  • Велес 35 €
  • Штип 40€
  • Радовиш 40€
  • Струмица 40€
  • Неготино 35€
  • Удово 35€
  • Граничен премин Богородица 35€
  • Битола 30€
  • Прилеп 30€
  • Струга 35€
  • Охрид 35€
  • Кичево 35€
  • Ресен 30€

  Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
  Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

  Термин Услуга Double
  Цена по лице за 7 ноќевања со појадок
  20.05-27.05.2018 7 BB 125 €
  27.05-03.06.2018 7 BB 139 €
  03.06-10.06.2018 7 BB 165 €
  10.06-17.06.2018 7 BB 200 €
  17.06-24.06.2018 7 BB 215 €
  24.06-01.07.2018 7 BB 249 €
  01.07-08.07.2018 7 BB 280 €
  08.07-15.07.2018 7 BB 305 €
  15.07-22.07.2018 7 BB 319 €
  22.07-29.07.2018 7 BB 319 €
  29.07-05.08.2018 7 BB 319 €
  05.08-12.08.2018 7 BB 319 €
  12.08-19.08.2018 7 BB 310 €
  19.08-26.08.2018 7 BB 285 €
  26.09-02.09.2018 7 BB 220 €
  02.09-09.09.2018 7 BB 205 €
  09.09-16.09.2018 7 BB 165 €
  Прво дете до 11,99 години БЕСПЛАТНО  Во цената е вклучено:
  • 7 ноќевања со појадок
  • Користење на клима уред 
  • Wi-Fi на базен и бар / лоби

  За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

  Доплати:
  • 2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 13€ на ноќ;
  • Трет возрасен сместен на дополнително легло 17€ на ноќ

  Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

  • Скопје 35€
  • Велес 35 €
  • Штип 40€
  • Радовиш 40€
  • Струмица 40€
  • Неготино 35€
  • Удово 35€
  • Граничен премин Богородица 35€
  • Битола 30€
  • Прилеп 30€
  • Струга 35€
  • Охрид 35€
  • Кичево 35€
  • Ресен 30€

  Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
  Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)