Понуди
  Filters
  Пребарување

  Hotel "Polychrono Beach Hotel"- Polihrono

  €90,00
  Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно Плажа: Хотелот е на сама плажа. Песочна со ситни каменчиња Услуга: Ноќевање со појадок Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа Сместување: Хотелот располага со соби на приземје, прв и втор кат. Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. Хотелски содржини: Хотелот се простира на самата, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот. Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во барот кој е на рецепција или надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос. Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници. Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина. Важна напомена: При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата. Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа. Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата. опис на објектот Паркинг Клима уред (со доплата) далечина од Далечина од центарот: 350 m Плажа: 0 m Хотелски содржини и услуги Лоби бар Собна услуга Wi-fi бесплатно (јавни места) Бар Активности во близина на хотелот Ресторанти Оброци Појадок (швед. маса) сите соби се опремени со Телефон Сателитска ТВ Бања/Тоалет Балкон или Тераса Бања со туш кабина Wi-fi (со доплата) Мал фрижидер локација X Координати: 40.0169083 Y координати: 23.5324946
  Термин Услуга Double Triple Quadraple Quadraple Ground Floor
  Цена по лице за 7 ноќевања со појадок
  20.05-27.05.2018 7 BB 90 € 105 € 119 € 75 €
  27.05-03.06.2018 7 BB 119 € 125 € 139 € 89 €
  03.06-10.06.2018 7 BB 140 € 150 € 165 € 115 €
  10.06-17.06.2018 7 BB 169 € 175 € 189 € 135 €
  17.06-24.06.2018 7 BB 189 € 215 € 229 € 165 €
  24.06-01.07.2018 7 BB 205 € 229 € 249 € 185 €
  01.07-08.07.2018 7 BB 225 € 255 € 275 € 205 €
  08.07-15.07.2018 7 BB 255 € 280 € 300 € 239 €
  15.07-22.07.2018 7 BB 279 € 289 € 309 € 255 €
  22.07-29.07.2018 7 BB 299 € 309 € 320 € 279 €
  29.07-05.08.2018 7 BB 309 € 319 € 325 € 289 €
  05.08-12.08.2018 7 BB 309 € 319 € 325 € 289 €
  12.08-19.08.2018 7 BB 309 € 319 € 325 € 289 €
  19.08-26.08.2018 7 BB 289 € 299 € 315 € 265 €
  26.08-02.09.2018 7 BB 245 € 255 € 269 € 225 €
  02.09-09.09.2018 7 BB 195 € 205 € 215 € 165 €
  09.09-16.09.2018 7 BB 159 € 170 € 175 € 140 €
  16.09-23.09.2018 7 BB 140 € 150 € 159 € 120 €
  Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд


  Цената вклучува:
  • 7 ноќевања со појадок
  • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа

  За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

  Доплати:
  • Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)
  • Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца)

  Доплати и попусти за деца и трет возрасен
  • Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО 
  • Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30% 
  • Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
  • Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
  • Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
  • Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

  Максимум сместување
  Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)
  Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)
  Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

  Минимум сместување
  Double room - 2 возрасни
  Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99
  Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

  Цената не вклучува
  *Превоз 
  *Патничко осигурување

  Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

  • Скопје 35€
  • Велес 35 €
  • Штип 40€
  • Радовиш 40€
  • Струмица 40€
  • Неготино 35€
  • Удово 35€
  • Граничен премин Богородица 35€
  • Битола 30€
  • Прилеп 30€
  • Струга 35€
  • Охрид 35€
  • Кичево 35€
  • Ресен 30€

  Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
  Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
  ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
  Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
  • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
  • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
  • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
  • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
  • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
  • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
  • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

  Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
  • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
  • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
  • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
  • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
  • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
  • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

  Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори
   
  Термин Услуга Double Triple Quadraple Quadraple Ground Floor
  Цена по лице за 7 ноќевања со појадок
  20.05-27.05.2018 7 BB 90 € 105 € 119 € 75 €
  27.05-03.06.2018 7 BB 119 € 125 € 139 € 89 €
  03.06-10.06.2018 7 BB 140 € 150 € 165 € 115 €
  10.06-17.06.2018 7 BB 169 € 175 € 189 € 135 €
  17.06-24.06.2018 7 BB 189 € 215 € 229 € 165 €
  24.06-01.07.2018 7 BB 205 € 229 € 249 € 185 €
  01.07-08.07.2018 7 BB 225 € 255 € 275 € 205 €
  08.07-15.07.2018 7 BB 255 € 280 € 300 € 239 €
  15.07-22.07.2018 7 BB 279 € 289 € 309 € 255 €
  22.07-29.07.2018 7 BB 299 € 309 € 320 € 279 €
  29.07-05.08.2018 7 BB 309 € 319 € 325 € 289 €
  05.08-12.08.2018 7 BB 309 € 319 € 325 € 289 €
  12.08-19.08.2018 7 BB 309 € 319 € 325 € 289 €
  19.08-26.08.2018 7 BB 289 € 299 € 315 € 265 €
  26.08-02.09.2018 7 BB 245 € 255 € 269 € 225 €
  02.09-09.09.2018 7 BB 195 € 205 € 215 € 165 €
  09.09-16.09.2018 7 BB 159 € 170 € 175 € 140 €
  16.09-23.09.2018 7 BB 140 € 150 € 159 € 120 €
  Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд


  Цената вклучува:
  • 7 ноќевања со појадок
  • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа

  За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

  Доплати:
  • Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)
  • Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца)

  Доплати и попусти за деца и трет возрасен
  • Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО 
  • Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30% 
  • Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
  • Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
  • Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
  • Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

  Максимум сместување
  Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)
  Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)
  Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

  Минимум сместување
  Double room - 2 возрасни
  Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99
  Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

  Цената не вклучува
  *Превоз 
  *Патничко осигурување

  Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

  • Скопје 35€
  • Велес 35 €
  • Штип 40€
  • Радовиш 40€
  • Струмица 40€
  • Неготино 35€
  • Удово 35€
  • Граничен премин Богородица 35€
  • Битола 30€
  • Прилеп 30€
  • Струга 35€
  • Охрид 35€
  • Кичево 35€
  • Ресен 30€

  Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
  Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
  ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
  Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
  • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
  • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
  • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
  • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
  • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
  • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
  • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

  Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
  • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
  • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
  • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
  • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
  • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
  • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

  Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори