Понуди
  Filters
  Пребарување

  Hotel" Plaza Hanioti" - Hanioti

  €150,00
  Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Ханиоти Плажа: на 50m од хотелот, помеѓу хотелот и плажата има мал парк. Услуга: Полупансион (појадок и вечера) Интернет: Бесплатно wi-fi во собите и барот од хотелот. Сместување: Хотелот располага со 24 соби- двокреветни и трокреветни, дел од собите се со поглед на море а другиот дел се со поглед на улица. Сите соби се опремени со мини фрижидер, интернет, сеф (со доплата на лице место), телевизор, купатило со туш, балкон со масичка и 2 стола, клима уред (бесплатно). Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. Постелнината се менува еднаш во текот на престојот. Хотелски содржини: Во приземјето на хотелот има таверна во која се служат појадокот и вечерата на шведска маса и бар во кој може да уживате во попладневните и вечерни часови. Влегување во собите: после 13 часот по локално време; Напуштање на собите: во 10 часот по локално време; Појадокот се служи од 08:00 до 10:00 часот; Вечерата се служи од 18:00 до 20:00 часот; Мени Појадок: кафе, млеко, чај, сок. Неделно мени за појадок: леб, палачинки, мед, мармелад, путер, кашкавал, сирење, салама, мали виршли 2 пати неделно, јајца на око, омлет, варени јајца, пржени лепчиња или лепчиња во фурна, corn flakes. Сезонско овошје Вечера: Салата: домати, зелена салата, краставички, маслинки, пченка, сос tzatziki. Супа од риба или пилешка супа. Неделно мени за главно јадење: Тестенини, болоњезе сос, помфрит, ориз, грашок или грав, варен или печен заленчук Пилешко, свиснко месо, риба, мусака, свински гулаш, ќофтиња со сос. Сезонско овошје Десерт - колачи, раванлија, панакота Дневната комбинација од наведените јадења е по избор на хотелот.
  Термин Услуга Double Side Sea View Double Sea View Double Sea View + ex bed Triple Sea View
  Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера
  20.05-27.05.2018 7 HB 160 € 165 € 165 € 180 €
  27.05-03.06.2018 7 HB 179 € 190 € 190 € 210 €
  03.06-10.06.2018 7 HB 199 € 210 € 210 € 229 €
  10.06-17.06.2018 7 HB 235 € 245 € 245 € 265 €
  17.06-24.06.2018 7 HB 260 € 300 € 300 € 319 €
  24.06-01.07.2018 7 HB 279 € 319 € 319 € 345 €
  01.07-08.07.2018 7 HB 315 € 355 € 355 € 380 €
  08.07-15.07.2018 7 HB 350 € 390 € 390 € 419 €
  15.07-22.07.2018 7 HB 389 € 400 € 400 € 429 €
  22.07-29.07.2018 7 HB 409 € 419 € 419 € 439 €
  29.07-05.08.2018 7 HB 409 € 419 € 419 € 439 €
  05.08-12.08.2018 7 HB 409 € 419 € 419 € 439 €
  12.08-19.08.2018 7 HB 409 € 419 € 419 € 439 €
  19.08-26.08.2018 7 HB 389 € 400 € 400 € 419 €
  26.08-02.09.2018 7 HB 335 € 345 € 345 € 365 €
  02.09-09.09.2018 7 HB 270 € 283 € 283 € 300 €
  09.09-16.09.2018 7 HB 215 € 235 € 235 € 245 €
  16.09-23.09.2018 7 HB 189 € 200 € 200 € 219 €
  23.09-30.09.2018 7 HB 150 € 155 € 155 € 165 €
  Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд  Цената вклучува:
  • 7 ноќевања со појадок и вечера
  • БЕСПЛАТЕН Wi-Fi интернет во соба 
  • БЕСПЛАТНО користење на КЛИМА УРЕД
  • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

  Доплати:
  Сеф во соба – доплата на лице место

  Доплати и попусти за деца и трет возрасен:
  • Прво дете до 0-5,99г. во Double соба без легло – БЕСПЛАТНО
  • Прво дете 0-11,99г. во Double соба со дополнително легло - плаќа 30% од цена за возрасен
  • Прво дете 0-11,99г. во Triple соба на редовно легло плаќа 50% од цена за возрасен
  • Второ дете 0-5,99г. во Triple соба без легло – БЕСПЛАТНО
  • Трет возрасен на редовно легло во Triple sea View соба плаќа 70% од цената за возрасен

  Максимум сместување во соба
  • Double Sea Side View или Sea View - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет)
  • Double Sea View + extra bed - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години (дополнително легло) - хотелот располага со мал број на соби од ваков тип
  • Triple Sea View - 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет) или 2 возрасни и 2 деца - прво дете до 11,99 (редовно легло) и второ дете до 5,99 (не користи кревет)

  Цената не вклучува
  • Превоз 
  • Патничко осигурување

  Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

  • Скопје 35€
  • Велес 35 €
  • Штип 40€
  • Радовиш 40€
  • Струмица 40€
  • Неготино 35€
  • Удово 35€
  • Граничен премин Богородица 35€
  • Битола 30€
  • Прилеп 30€
  • Струга 35€
  • Охрид 35€
  • Кичево 35€
  • Ресен 30€

  Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
  Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

  Термин Услуга Double Side Sea View Double Sea View Double Sea View + ex bed Triple Sea View
  Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера
  20.05-27.05.2018 7 HB 160 € 165 € 165 € 180 €
  27.05-03.06.2018 7 HB 179 € 190 € 190 € 210 €
  03.06-10.06.2018 7 HB 199 € 210 € 210 € 229 €
  10.06-17.06.2018 7 HB 235 € 245 € 245 € 265 €
  17.06-24.06.2018 7 HB 260 € 300 € 300 € 319 €
  24.06-01.07.2018 7 HB 279 € 319 € 319 € 345 €
  01.07-08.07.2018 7 HB 315 € 355 € 355 € 380 €
  08.07-15.07.2018 7 HB 350 € 390 € 390 € 419 €
  15.07-22.07.2018 7 HB 389 € 400 € 400 € 429 €
  22.07-29.07.2018 7 HB 409 € 419 € 419 € 439 €
  29.07-05.08.2018 7 HB 409 € 419 € 419 € 439 €
  05.08-12.08.2018 7 HB 409 € 419 € 419 € 439 €
  12.08-19.08.2018 7 HB 409 € 419 € 419 € 439 €
  19.08-26.08.2018 7 HB 389 € 400 € 400 € 419 €
  26.08-02.09.2018 7 HB 335 € 345 € 345 € 365 €
  02.09-09.09.2018 7 HB 270 € 283 € 283 € 300 €
  09.09-16.09.2018 7 HB 215 € 235 € 235 € 245 €
  16.09-23.09.2018 7 HB 189 € 200 € 200 € 219 €
  23.09-30.09.2018 7 HB 150 € 155 € 155 € 165 €
  Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд  Цената вклучува:
  • 7 ноќевања со појадок и вечера
  • БЕСПЛАТЕН Wi-Fi интернет во соба 
  • БЕСПЛАТНО користење на КЛИМА УРЕД
  • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

  Доплати:
  Сеф во соба – доплата на лице место

  Доплати и попусти за деца и трет возрасен:
  • Прво дете до 0-5,99г. во Double соба без легло – БЕСПЛАТНО
  • Прво дете 0-11,99г. во Double соба со дополнително легло - плаќа 30% од цена за возрасен
  • Прво дете 0-11,99г. во Triple соба на редовно легло плаќа 50% од цена за возрасен
  • Второ дете 0-5,99г. во Triple соба без легло – БЕСПЛАТНО
  • Трет возрасен на редовно легло во Triple sea View соба плаќа 70% од цената за возрасен

  Максимум сместување во соба
  • Double Sea Side View или Sea View - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет)
  • Double Sea View + extra bed - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години (дополнително легло) - хотелот располага со мал број на соби од ваков тип
  • Triple Sea View - 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет) или 2 возрасни и 2 деца - прво дете до 11,99 (редовно легло) и второ дете до 5,99 (не користи кревет)

  Цената не вклучува
  • Превоз 
  • Патничко осигурување

  Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

  • Скопје 35€
  • Велес 35 €
  • Штип 40€
  • Радовиш 40€
  • Струмица 40€
  • Неготино 35€
  • Удово 35€
  • Граничен премин Богородица 35€
  • Битола 30€
  • Прилеп 30€
  • Струга 35€
  • Охрид 35€
  • Кичево 35€
  • Ресен 30€

  Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
  Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)