Понуди
  Filters
  Пребарување

  Hotel" Myrto" - Vrahos

  €59,00
  ХОТЕЛ MYRTO (VRACHOS) Хотелот е лоциран на прва линија, директен пристап до песочна плажа (Blue Flag). ОПИС НА СОБИ Собите располагаат со клима вклучена во цената, тв, тоалет со туш кадичка, тераса која странично гледа према море, но не сите соби имаат чист поглед према него. Во цената е вклучено 2 лежалки и чадор на плажа, и клима. Доплата за Вечера - на лице место - 7,5еур по лице на ден. Категорија: Хотелско Сместување Град: Врахос, Грција Тип: Економичен одмор, Одмор за млади. Услуга: Ноќевање со појадок (Bed and Breakfast) Од море: на прва линија, на сама плажа. Тип на соби: Двокреветни соби на Прв и Втор Кат (Максимално може да се сместат 2 возрасни или 1 возрасен и 1 дете) Во собите:соодветен број кревети,клима, мини фрижидер, телевизор, купатило и балкон со страничен поглед на море.
  ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ СО ПОЈАДОК ЗА 7 НОЌЕВАЊА
  Период Ноќевања Цена во Евра по лице Коментар
  23.05-30.05.2018 7 59 € ПРОМО
  30.05-06.06.2018 7 79 € ПРОМО
  06.06-13.06.2018 7 99 €  
  13.06-20.06.2018 7 129 €  
  20.06-27.06.2018 7 149 €  
  27.06-04.07.2018 7 159 €  
  04.07-11.07.2018 7 199 €  
  11.07-18.07.2018 7 219 €  
  18.07-25.07.2018 7 229 €  
  25.07-01.08.2018 7 229 €  
  01.08-08.08.2018 7 229 €  
  08.08-15.08.2018 7 229 €  
  15.08-22.08.2018 7 229 €  
  22.08-29.08.2018 7 219 €  
  29.08-05.09.2018 7 189 €  
  05.09-12.09.2018 7 149 €  
  12.09-19.09.2018 7 99 €  
  19.09-26.09.2018 7 89 € ПРОМО
  26.09-03.10.2018 7 59 € ПРОМО  – Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини: 
  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:
  Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
  Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
  Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:
  Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
  Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
  Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
  Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

  Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe 

  – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
  – Деца до 1,99 години бесплатно
  – Лица постари од 63год – попуст од 10еур

  ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
  *За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
  *Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
  *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
  *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

  Време на поаѓање за Врахос:
  01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
  01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
  12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
  02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
  03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
  03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
  02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
  02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
  02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

  ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ СО ПОЈАДОК ЗА 7 НОЌЕВАЊА
  Период Ноќевања Цена во Евра по лице Коментар
  23.05-30.05.2018 7 59 € ПРОМО
  30.05-06.06.2018 7 79 € ПРОМО
  06.06-13.06.2018 7 99 €  
  13.06-20.06.2018 7 129 €  
  20.06-27.06.2018 7 149 €  
  27.06-04.07.2018 7 159 €  
  04.07-11.07.2018 7 199 €  
  11.07-18.07.2018 7 219 €  
  18.07-25.07.2018 7 229 €  
  25.07-01.08.2018 7 229 €  
  01.08-08.08.2018 7 229 €  
  08.08-15.08.2018 7 229 €  
  15.08-22.08.2018 7 229 €  
  22.08-29.08.2018 7 219 €  
  29.08-05.09.2018 7 189 €  
  05.09-12.09.2018 7 149 €  
  12.09-19.09.2018 7 99 €  
  19.09-26.09.2018 7 89 € ПРОМО
  26.09-03.10.2018 7 59 € ПРОМО  – Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини: 
  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:
  Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
  Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
  Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:
  Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
  Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
  Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
  Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

  Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe 

  – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
  – Деца до 1,99 години бесплатно
  – Лица постари од 63год – попуст од 10еур

  ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
  *За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
  *Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
  *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
  *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

  Време на поаѓање за Врахос:
  01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
  01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
  12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
  02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
  03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
  03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
  02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
  02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
  02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.