Понуди
  Filters
  Пребарување

  Hotel " Potidea Golden Beach" Nea Potidea

  €179,00
  Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа Hotel - Nea Moudania, 9,2 km | Hotel - Nea Fokea 11,5 km | Hotel - Afytos 16,6 km | Hotel - Kalithea 19,5 km Плажа:на неполни 2 минути пешачење, песочна плажа. Услуга: ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, ужина,вечера+безалкохолни пијалоци (кафе, чај, сок...) Интернет: Доплата на рецепција Сместување: сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер, фен за коса, купатило со туш, балкон, клима (со доплата), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, бесплатно. Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно; Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. Хотелски содржини: Во склоп на хотелот има: лоби бар, основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера; Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање. All Inclusive Concept: Ресторан: Појадок од 07:30 до 09:30 Ручек од 13:00 до 14:30 чај, кафе, ужина од 15:30 до 17:00 Вечера од 19:00 до 21:00 Со појадокот се служи сок од апарат, вода и кафе За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци: Точено пиво Узо Бренди Црвено вино Бело вино Рецина (ароматизирано грчко вино) Кока Кола Спрајт Фанта Газирана вода Филтер Кафе Важна напомена: При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата. Хотелски содржини и услуги Рецепција 24/7 Активности во близина на хотелот Надворешен базен Оброци Појадок (швед. маса) Ручек (швед. маса) Вечера (швед. маса) сите соби се опремени со Балкон ТВ Фен Бања со туш кабина локација X Координати: 40.191037 Y координати: 23.334988
  Термин Услуга Соба во Anex I Соба во Anex II
  Цена по лице за 7 All inclusive
  27.05-03.06.2018 7 All 179 € 189 €
  03.06-10.06.2018 7 All 205 € 215 €
  10.06-17.06.2018 7 All 245 € 255 €
  17.06-24.06.2018 7 All 260 € 270 €
  24.06-01.07.2018 7 All 285 € 295 €
  01.07-08.07.2018 7 All 309 € 319 €
  08.07-15.07.2018 7 All 330 € 340 €
  15.07-22.07.2018 7 All 349 € 359 €
  22.07-29.07.2018 7 All 365 € 375 €
  29.07-05.08.2018 7 All 375 € 385 €
  05.08-12.08.2018 7 All 375 € 385 €
  12.08-19.08.2018 7 All 375 € 385 €
  19.08-26.08.2018 7 All 365 € 375 €
  26.08-02.09.2018 7 All 335 € 345 €
  02.09-09.09.2018 7 All 250 € 260 €
  09.09-16.09.2018 7 All 205 € 215 €
  16.09-23.09.2018 7 All 179 € 189 €
  Едно дете до 11,99 години БЕСПЛАТНО

   

   

  Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкd

  Цената вклучува:
  • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера 
  • Едно дете до 11,99 години - БЕСПЛАТНО;
  • Интернет во лоби на хотелот

  Доплати:
  • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ; 
  • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 20€ на ноќ;
  • Клима уред и интернет е со доплата на рецепција
  • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на вториот термин

  All Inclusive Concept:
  Ресторант:
  • Појадок од 07:30 до 09:30
  • Ручек од 13:00 до 14:30
  • чај, кафе, ужина од 15:30 до 17:00
  • Вечера од 19:00 до 21:00 
  Со појадокот се служи сок од апарат, вода и кафе 
  За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:
  • Точено пиво
  • Узо
  • Бренди
  • Црвено вино
  • Бело вино
  • Рецина (ароматизирано грчко вино)
  • Кока Кола
  • Спрајт
  • Фанта
  • Газирана вода
  • Филтер Кафе

  Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

  • Скопје 35€
  • Велес 35 €
  • Штип 40€
  • Радовиш 40€
  • Струмица 40€
  • Неготино 35€
  • Удово 35€
  • Граничен премин Богородица 35€
  • Битола 30€
  • Прилеп 30€
  • Струга 35€
  • Охрид 35€
  • Кичево 35€
  • Ресен 30€

  Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
  Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

  Термин Услуга Соба во Anex I Соба во Anex II
  Цена по лице за 7 All inclusive
  27.05-03.06.2018 7 All 179 € 189 €
  03.06-10.06.2018 7 All 205 € 215 €
  10.06-17.06.2018 7 All 245 € 255 €
  17.06-24.06.2018 7 All 260 € 270 €
  24.06-01.07.2018 7 All 285 € 295 €
  01.07-08.07.2018 7 All 309 € 319 €
  08.07-15.07.2018 7 All 330 € 340 €
  15.07-22.07.2018 7 All 349 € 359 €
  22.07-29.07.2018 7 All 365 € 375 €
  29.07-05.08.2018 7 All 375 € 385 €
  05.08-12.08.2018 7 All 375 € 385 €
  12.08-19.08.2018 7 All 375 € 385 €
  19.08-26.08.2018 7 All 365 € 375 €
  26.08-02.09.2018 7 All 335 € 345 €
  02.09-09.09.2018 7 All 250 € 260 €
  09.09-16.09.2018 7 All 205 € 215 €
  16.09-23.09.2018 7 All 179 € 189 €
  Едно дете до 11,99 години БЕСПЛАТНО

   

   

  Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкd

  Цената вклучува:
  • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера 
  • Едно дете до 11,99 години - БЕСПЛАТНО;
  • Интернет во лоби на хотелот

  Доплати:
  • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ; 
  • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 20€ на ноќ;
  • Клима уред и интернет е со доплата на рецепција
  • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на вториот термин

  All Inclusive Concept:
  Ресторант:
  • Појадок од 07:30 до 09:30
  • Ручек од 13:00 до 14:30
  • чај, кафе, ужина од 15:30 до 17:00
  • Вечера од 19:00 до 21:00 
  Со појадокот се служи сок од апарат, вода и кафе 
  За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:
  • Точено пиво
  • Узо
  • Бренди
  • Црвено вино
  • Бело вино
  • Рецина (ароматизирано грчко вино)
  • Кока Кола
  • Спрајт
  • Фанта
  • Газирана вода
  • Филтер Кафе

  Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

  • Скопје 35€
  • Велес 35 €
  • Штип 40€
  • Радовиш 40€
  • Струмица 40€
  • Неготино 35€
  • Удово 35€
  • Граничен премин Богородица 35€
  • Битола 30€
  • Прилеп 30€
  • Струга 35€
  • Охрид 35€
  • Кичево 35€
  • Ресен 30€

  Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
  Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)