Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ХОТЕЛ „OLYMPION“ – ПОТОС

  €150,00
  Хотелот се наоѓа централно во местото Потос. Хотелот е комлетно реновиран пред 4 години. Во состав има 54 соби на приземје, прв и втор спрат, рецепција, ресторан за доручек на база шведска маса. Собите поседуваат wi-fi, клима уред (вклучен во цената), ТВ, WC, тераса, сеф, фен за коса, телефон (со доплата), мини бар (со доплата). Хотелот нуди стандардни двокреветни соби (два единечни кревети) а во некои има можност за дополнително легло. Хотелот е одалечен од на само 100 м. од прекрасната песочна плажа, а се наоѓа на чекор од главното шеталиште, продавници, пекари, ресторани, таверни и сите видови забава. Гостите имаат можност за доплата на вечера во таверна која е во близина на хотелот (на сама плажа). Гостите на хотел Olympion можат да го користат базенот во хотел Anna Star кој се наоѓа на околу 100 м. одалеченост со нарачување на пијалок од барот на базенот.

   

  Период

  Период на престој

  1/2 – НП

  01.06-08.06.18

  7

  150

  08.06-15.06.18

  7

  190

  15.06-22.06.18

  7

  210

  22.06–29.06.18

  7

  230

  29.06-08.07.18

  9

  320

  08.07-17.07.18

  9

  360

  17.07-26.07.18

  9

  399

  26.07–04.08.18

  9

  399

  04.08-13.08.18

  9

  399

  13.08-22.08.18

  9

  399

  22.08–31.08.18

  9

  360

  31.08–07.09.18

  7

  260

  07.09-14.09.18

  7

  240

  14.09-21.09.18

  7

  220

  21.09-28.09.18

  7

  190

   

  Напомена:

  • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 ноќевања со појадок, за минимум 2 лица во соба
  • 1-во дете 2-11,99 год. во двокреветна соба на дополнително легло со двајца возрасни – 50% доплата од цената за возрасен
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
  • Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

  Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2  години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

   

  Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

   

   

  Период

  Период на престој

  1/2 – НП

  01.06-08.06.18

  7

  150

  08.06-15.06.18

  7

  190

  15.06-22.06.18

  7

  210

  22.06–29.06.18

  7

  230

  29.06-08.07.18

  9

  320

  08.07-17.07.18

  9

  360

  17.07-26.07.18

  9

  399

  26.07–04.08.18

  9

  399

  04.08-13.08.18

  9

  399

  13.08-22.08.18

  9

  399

  22.08–31.08.18

  9

  360

  31.08–07.09.18

  7

  260

  07.09-14.09.18

  7

  240

  14.09-21.09.18

  7

  220

  21.09-28.09.18

  7

  190

   

  Напомена:

  • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 ноќевања со појадок, за минимум 2 лица во соба
  • 1-во дете 2-11,99 год. во двокреветна соба на дополнително легло со двајца возрасни – 50% доплата од цената за возрасен
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
  • Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

  Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2  години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

   

  Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата