Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ХОТЕЛ „OLYMPION“ – ПОТОС

  €150,00
  Хотелот се наоѓа централно во местото Потос. Хотелот е комлетно реновиран пред 4 години. Во состав има 54 соби на приземје, прв и втор спрат, рецепција, ресторан за доручек на база шведска маса. Собите поседуваат wi-fi, клима уред (вклучен во цената), ТВ, WC, тераса, сеф, фен за коса, телефон (со доплата), мини бар (со доплата). Хотелот нуди стандардни двокреветни соби (два единечни кревети) а во некои има можност за дополнително легло. Хотелот е одалечен од на само 100 м. од прекрасната песочна плажа, а се наоѓа на чекор од главното шеталиште, продавници, пекари, ресторани, таверни и сите видови забава. Гостите имаат можност за доплата на вечера во таверна која е во близина на хотелот (на сама плажа). Гостите на хотел Olympion можат да го користат базенот во хотел Anna Star кој се наоѓа на околу 100 м. одалеченост со нарачување на пијалок од барот на базенот.
   

   

  Период

  Услуга: ноќевање со појадок

  Бр. на ноќевања

  1/2

  студио

  02.06-09.06.19

  7

  150

  09.06-16.06.19

  7

  190

  16.06-23.06.19

  7

  210

  23.06-30.06.19

  7

  230

  30.06-09.07.19

  9

  320

  09.07-18.07.19

  9

  360

  18.07-27.07.19

  9

  399

  27.07-05.08.19

  9

  399

  05.08-14.08.19

  9

  399

  14.08-23.08.19

  9

  399

  23.08-01.09.19

  9

  360

  01.09-08.09.19

  7

  260

  08.09-15.09.19

  7

  240

  15.09-22.09.19

  7

  220

  22.09-29.09.19

  7

  190

   

  Напомена:

  -            Цените во табелата се по лице за 7 или 9 ноќевања со појадок, за минимум 2 лица во соба

  -            1-во дете 2-11,99 год. во двокреветна соба на дополнително легло со двајца возрасни – 50% доплата од цената за возрасен

  -            Во цената на аранжманите  е вклучено користењето на клима

  -            За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)

  -            Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време

  -            Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

   

  Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  •           возрасни: 50 €
  •           деца од 2 до 12 години: 35 €
  •           деца до 2  години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

   

  Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

   

   

  Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

   


   

   

   

   

  Период

  Услуга: ноќевање со појадок

  Бр. на ноќевања

  1/2

  студио

  02.06-09.06.19

  7

  150

  09.06-16.06.19

  7

  190

  16.06-23.06.19

  7

  210

  23.06-30.06.19

  7

  230

  30.06-09.07.19

  9

  320

  09.07-18.07.19

  9

  360

  18.07-27.07.19

  9

  399

  27.07-05.08.19

  9

  399

  05.08-14.08.19

  9

  399

  14.08-23.08.19

  9

  399

  23.08-01.09.19

  9

  360

  01.09-08.09.19

  7

  260

  08.09-15.09.19

  7

  240

  15.09-22.09.19

  7

  220

  22.09-29.09.19

  7

  190

   

  Напомена:

  -            Цените во табелата се по лице за 7 или 9 ноќевања со појадок, за минимум 2 лица во соба

  -            1-во дете 2-11,99 год. во двокреветна соба на дополнително легло со двајца возрасни – 50% доплата од цената за возрасен

  -            Во цената на аранжманите  е вклучено користењето на клима

  -            За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)

  -            Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време

  -            Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

   

  Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  •           возрасни: 50 €
  •           деца од 2 до 12 години: 35 €
  •           деца до 2  години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

   

  Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

   

   

  Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата