Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА ” PAVLOS MARIA ” СКИЈАТОС

  €109,00
  Можност за доплата на трансфер до плажи за 7 дена – 20 евра ( вила – плажа – вила)
  Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата
  Се наоѓа во градот Скиатос оддалечена 500 метри од самиот центар, на 50 метри од море и на 1км до туристичката атракција Xanemos beach. Вилата има базен и прекрасно уреден двор. Секое студио поседува чајна кујна, две стандрадни легла, клима (во цена), купатило со туш кабина, фен, ТВ, тераса. Wi–Fi – бесплатно, миленичиња се дозволени но исклучиво со претходна најава и потврда од вилата, бар на базен кој е на располагање на гостите. Бесплатен паркинг има во близина на вилата.
  Период Бр. на ноќевања/цена по лице

  1/2
  студио

   

   

  31.05-07.06.18 7* 149
  07.06-14.06.18 7* 169
  14.06-21.06.18 7* 189
  21.0628.06.18 7* 239
  28.06-05.07.18 7* 249
  05.07-12.07.18 7* 259
  12.07-19.07.18 7* 269
  19.0726.07.18 7* 299
  26.07-02.08.18 7* 299
  02.08-09.08.18 7* 299
  09.0816.08.18 7* 299
  16.0823.08.18 7* 299
  23.08-30.08.18 7* 249
  30.08-06.09.18 7* 219
  06.09-13.09.18 7* 179
  13.09-20.09.18 7* 149
  20.09-27.09.18 7* 109

   

  Се наоѓа во градот Скиатос оддалечена 500 метри од самиот центар, на 50 метри од море и на 1км до туристичката атракција Xanemos beach. Вилата има базен и прекрасно уреден двор. Секое студио поседува чајна кујна, две стандрадни легла, клима (во цена), купатило со туш кабина, фен, ТВ, тераса. Wi–Fi – бесплатно, миленичиња се дозволени но исклучиво со претходна најава и потврда од вилата, бар на базен кој е на располагање на гостите. Бесплатен паркинг има во близина на вилата.

   

  Напомена:

  • Поаѓањето е еден ден пред датата назначена во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата
  • Смените се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз, повратна траект карта и трансфер траект – вила – траект
  • Трет возрасен плаќа 70% од цената
  • Дете до 11,99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (попустот важи за сместување со мин. 2 лица во соба)
  • За сопствен превоз се одбива 45€ за возрасни и 25€ за деца до 12 години
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
  • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
  • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време.
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
  • Цената само за превоз на релација Скопје – Скиатос – Скопје изнесува:
   • возрасни: 110€
   • деца до 12 години: 65€
  • Согласно времето на поаѓање на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на поаѓањето од Скопје и од Скиjатос
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
  Период Бр. на ноќевања/цена по лице

  1/2
  студио

   

   

  31.05-07.06.18 7* 149
  07.06-14.06.18 7* 169
  14.06-21.06.18 7* 189
  21.0628.06.18 7* 239
  28.06-05.07.18 7* 249
  05.07-12.07.18 7* 259
  12.07-19.07.18 7* 269
  19.0726.07.18 7* 299
  26.07-02.08.18 7* 299
  02.08-09.08.18 7* 299
  09.0816.08.18 7* 299
  16.0823.08.18 7* 299
  23.08-30.08.18 7* 249
  30.08-06.09.18 7* 219
  06.09-13.09.18 7* 179
  13.09-20.09.18 7* 149
  20.09-27.09.18 7* 109

   

  Се наоѓа во градот Скиатос оддалечена 500 метри од самиот центар, на 50 метри од море и на 1км до туристичката атракција Xanemos beach. Вилата има базен и прекрасно уреден двор. Секое студио поседува чајна кујна, две стандрадни легла, клима (во цена), купатило со туш кабина, фен, ТВ, тераса. Wi–Fi – бесплатно, миленичиња се дозволени но исклучиво со претходна најава и потврда од вилата, бар на базен кој е на располагање на гостите. Бесплатен паркинг има во близина на вилата.

   

  Напомена:

  • Поаѓањето е еден ден пред датата назначена во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата
  • Смените се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз, повратна траект карта и трансфер траект – вила – траект
  • Трет возрасен плаќа 70% од цената
  • Дете до 11,99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (попустот важи за сместување со мин. 2 лица во соба)
  • За сопствен превоз се одбива 45€ за возрасни и 25€ за деца до 12 години
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
  • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
  • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време.
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
  • Цената само за превоз на релација Скопје – Скиатос – Скопје изнесува:
   • возрасни: 110€
   • деца до 12 години: 65€
  • Согласно времето на поаѓање на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на поаѓањето од Скопје и од Скиjатос
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.