Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „ELIZABETH“ – КАЛИТЕА

  €75,00
  Вила хотел Елизабет се наоѓа во центарот на Калитеа на самата пешачка зона опкружена со продавници и ресторани, одалечена на само 250м. од плажа. Во нашата понуда имаме 1/2, 1/3 и 1/4 студиа со комплетно опремена кујна, клима уред, ТВ, купатило и тераси на прв спрат. 1/2 и 1/3 студиата се со 2, односно 3 единечни кревети, додека 1/4 студиото е со 2 брачни кревети. Во вилата има 24 ч. рецепција и WiFi интерннет – бесплатно.
  Вила „ELIZABETH“ – Калитеа
  Период Ноќевања 1/2 стд. 1/3 стд. 1/4 стд.
  19.05-26.05.18 7* 75 90 90
  26.05-02.06.18 7* 85 100 100
  02.06-09.06.18 7* 95 110 110
  09.06-16.06.18 7* 125 145 145
  16.06-23.06.18 7* 150 175 175
  23.06-30.06.18 7 310 350 350
  30.06-07.07.18 7 320 370 370
  07.07-14.07.18 7 330 390 390
  14.07-21.07.18 7 350 420 420
  21.07-28.07.18 7 350 420 420
  28.0704.08.18 7 350 420 420
  04.08-11.08.18 7 350 420 420
  11.08-18.08.18 7 350 420 420
  18.08-25.08.18 7 320 390 390
  25.08-01.09.18 7* 150 180 180
  01.09-08.09.18 7* 130 155 155
  08.09-15.09.18 7* 120 145 145
  15.09-22.09.18 7* 100 120 120
  22.0929.09.18 7* 80 90 90

   

  Напомена:

  • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио и 1/4 студио – БЕСПЛАТНО –  плаќаат само превоз доколку користат.
  • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
  • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
  • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
   • возрасни: 35 €
   • деца од 2 до 12 години: 20 €
   • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

  *При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

   

  Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

  Вила „ELIZABETH“ – Калитеа
  Период Ноќевања 1/2 стд. 1/3 стд. 1/4 стд.
  19.05-26.05.18 7* 75 90 90
  26.05-02.06.18 7* 85 100 100
  02.06-09.06.18 7* 95 110 110
  09.06-16.06.18 7* 125 145 145
  16.06-23.06.18 7* 150 175 175
  23.06-30.06.18 7 310 350 350
  30.06-07.07.18 7 320 370 370
  07.07-14.07.18 7 330 390 390
  14.07-21.07.18 7 350 420 420
  21.07-28.07.18 7 350 420 420
  28.0704.08.18 7 350 420 420
  04.08-11.08.18 7 350 420 420
  11.08-18.08.18 7 350 420 420
  18.08-25.08.18 7 320 390 390
  25.08-01.09.18 7* 150 180 180
  01.09-08.09.18 7* 130 155 155
  08.09-15.09.18 7* 120 145 145
  15.09-22.09.18 7* 100 120 120
  22.0929.09.18 7* 80 90 90

   

  Напомена:

  • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио и 1/4 студио – БЕСПЛАТНО –  плаќаат само превоз доколку користат.
  • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
  • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
  • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
   • возрасни: 35 €
   • деца од 2 до 12 години: 20 €
   • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

  *При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

   

  Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата