Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА ELENI - НЕА РОДА

  €36,00
  20 метри од плажа НЕА РОДА е мало туристичко место на источната страна на третиот крак – Атос Љубителите на мирни и тивки места ќе се пронајдат себеси.Не изоставувајќи ги таверните со свежа морска храна,убавата традиционална и медитеранска кујна. Воодушевени и спокојни ќе ве остават фасцинантните бои на морето кои се променуваат од утро до вечер и последните зраци на зајдисонцето.Плажата во Неа Рода е со сино знаме и со кристално чиста вода и ситен песок. Во непосредна близина се наоѓа плажата VOULITSA и прекрасните места за посета :островите Амулиани и Дрепани,Јерисос,Уранополис и духовното крстарење до Св.Гора (Единствена монашка држава на Балканскиот Полуостров). ВИЛА “ЕЛЕНИ“ расоплага со четирикреветни студија.Секое студио има кујна делумно одвоена од спалната соба и големи тераси од кои се гледа морето ВИЛА “ЕЛЕНИ” Е ОДДАЛЕЧЕНА НА 20 МЕТРИ ОД ПЛАЖА.

  ЦЕНОВНИК

  Период Ноќевања СТУДИО
  Бр.соба 2,3,5
  1/4
  max.4 лица
  *20.05 – 27.05 7 36
  *27.05 – 03.06 7 50
  03.06 – 10.06 7 199
  10.06 – 17.06 7 219
  17.06 – 24.06 7 249
  24.06 – 01.07 7 279
  01.07 – 08.07 7 309
  08.07 – 15.07 7 339
  15.07 – 22.07 7 379
  22.07 – 29.07 7 379
  29.07 – 05.08 7 379
  05.08 – 12.08 7 379
  12.08 – 19.08 7 379
  19.08 – 26.08 7 359
  26.08 – 02.09 7 349
  02.09 – 09.09 7 229
  09.09 – 16.09 7 209
  *16.09 – 23.09 7 42

   

  Напомени:

  • Цените за термините: 20.05 ; 27.05 и 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на студио,
  • За минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице без разлика дали користи превоз или не;
  • Трето лице плаќа  само превоз – доколку користи

  ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  • 35 € за возрасни – повратна карта;
  • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште
  • КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

  Опис на собите

  Студио бр.2
   

  (1/4) 4 лица

  Студиото се наоѓа на први кат на источна страна.

  Студиото е опремено со кујна која е малку одвоена   од спалната соба.Кујната има решо,кујнски инвентар, аспиратор и фрижидер. Во спалната соба има два дупли кревети,плакар за алишта, тв,клима уред.На прозорите има ролетни.Од спалната соба се излегува на комотна тераса со маса и столици.Од терасата има поглед кон море.Студиото има стандардно купатило и WC.

  Студио бр.3
   

  (1/4) 4 лица

  Студиото се наоѓа на први кат на источна страна.

  Студиото е опремено со кујна која е малку одвоена   од спалната соба.Кујната има решо,кујнски инвентар, аспиратор и фрижидер. Во спалната соба има два дупли кревети,плакар за алишта, тв,клима уред.На прозорите има ролетни.Од спалната соба се излегува на комотна тераса со маса и столици.Од терасата има поглед кон море.Студиото има стандардно купатило и WC

  Студио бр.5
   

  (1/4) 4 лица

   

  Студиото се наоѓа на први кат на јужна страна.

  Студиото е опремено со кујна која е малку одвоена   од спалната соба.Кујната има решо,кујнски инвентар, аспиратор и фрижидер. Во спалната соба има два дупли кревети,плакар за алишта, тв,клима уред.На прозорите има ролетни.Од спалната соба се излегува на комотна тераса со маса и столици. Студиото има стандардно купатило и WC.

  ЦЕНОВНИК

  Период Ноќевања СТУДИО
  Бр.соба 2,3,5
  1/4
  max.4 лица
  *20.05 – 27.05 7 36
  *27.05 – 03.06 7 50
  03.06 – 10.06 7 199
  10.06 – 17.06 7 219
  17.06 – 24.06 7 249
  24.06 – 01.07 7 279
  01.07 – 08.07 7 309
  08.07 – 15.07 7 339
  15.07 – 22.07 7 379
  22.07 – 29.07 7 379
  29.07 – 05.08 7 379
  05.08 – 12.08 7 379
  12.08 – 19.08 7 379
  19.08 – 26.08 7 359
  26.08 – 02.09 7 349
  02.09 – 09.09 7 229
  09.09 – 16.09 7 209
  *16.09 – 23.09 7 42

   

  Напомени:

  • Цените за термините: 20.05 ; 27.05 и 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на студио,
  • За минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице без разлика дали користи превоз или не;
  • Трето лице плаќа  само превоз – доколку користи

  ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  • 35 € за возрасни – повратна карта;
  • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште
  • КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

  Опис на собите

  Студио бр.2
   

  (1/4) 4 лица

  Студиото се наоѓа на први кат на источна страна.

  Студиото е опремено со кујна која е малку одвоена   од спалната соба.Кујната има решо,кујнски инвентар, аспиратор и фрижидер. Во спалната соба има два дупли кревети,плакар за алишта, тв,клима уред.На прозорите има ролетни.Од спалната соба се излегува на комотна тераса со маса и столици.Од терасата има поглед кон море.Студиото има стандардно купатило и WC.

  Студио бр.3
   

  (1/4) 4 лица

  Студиото се наоѓа на први кат на источна страна.

  Студиото е опремено со кујна која е малку одвоена   од спалната соба.Кујната има решо,кујнски инвентар, аспиратор и фрижидер. Во спалната соба има два дупли кревети,плакар за алишта, тв,клима уред.На прозорите има ролетни.Од спалната соба се излегува на комотна тераса со маса и столици.Од терасата има поглед кон море.Студиото има стандардно купатило и WC

  Студио бр.5
   

  (1/4) 4 лица

   

  Студиото се наоѓа на први кат на јужна страна.

  Студиото е опремено со кујна која е малку одвоена   од спалната соба.Кујната има решо,кујнски инвентар, аспиратор и фрижидер. Во спалната соба има два дупли кревети,плакар за алишта, тв,клима уред.На прозорите има ролетни.Од спалната соба се излегува на комотна тераса со маса и столици. Студиото има стандардно купатило и WC.