Понуди
  Filters
  Пребарување

  Вила ПАНОС СТУДИОС, Вила ХАРМОНИ ГАРДЕН, Вила “НИКОС“

  €109,00
  На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Плажи со деноноќни забави- Бананарама, плажи за ормор и релаксација-Агиа Елени, Мистик, диви плажи на северниот дел од островот-Мандраки... Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

   

  Вила ПАНОС СТУДИОС -лоцирана во Агиа Параскеви на само минута пешачење до плажа и само 500метри од познатата плажа Колиос. Вилата има убаво уреден двор со базен и бар. Располага со двокреветни и трокреветни студија, сите се опремени со мини кујна, ТВ, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Сите соби имаат балкони со поглед на базен или планина.

   

  Вила ХАРМОНИ ГАРДЕН - лоцирана во Агиа Параскеви на оддалеченост 100 метри од плажа. Вилата има голем двор со скара, бар и паркинг со ограничен капацитет. Располага со двокреветни студијасо два единечни кревети, сите со комплет опремена кујна, ТВ, бања со туш и фен, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Две студијасе на 1 кат имаат балкони свртени кон море, а 4 студија се на приземје со сопствени балкони.

   

  Вила “НИКОС“ лоцирана во Кукунариес на оддалеченост 5минути од најпознатите плажи “Кукунариес““Банана биџ“ и “Бананарама“кои се вбројуваат во 5-те најубави Европски плажи.Вилата располага со 1/2, 1/3 студија и 1/4, 1/6 апартмани сите климатизирани, тв, ви-фи, балкони и простран двор, сместени во борова шума.

   

   

   

   Ценовник за вила Панос, вила Хармони Гарден и вила Никос:

   

   

  Термин

  Ноќевања

  Цена по лице

  01.06.2018

  9

  119 €

  10.06.2018

  9

  149 €

  19.06.2018

  9

  179 €

  28.06.2018

  9

  219 €

  07.07.2018

  9

  259 €

  16.07.2018

  9

  299 €

  25.07.2018

  9

  319 €

  03.08.2018

  9

  319 €

  12.08.2018

  9

  319 €

  21.08.2018

  9

  259 €

  30.08.2018

  9

  209 €

  08.09.2018

  9

  169 €

  17.09.2018

  9

  139 €

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  НАПОМЕНИ:

  - Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште .

  - Минимум две лица во студио, 4 лица во апартман. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

  - Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.

  - Поаѓање: Состанокна групата на паркингот спроти хотел Холидеј ИН во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч. Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија.

  - Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање

  - Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.

  - Трето лице добива-20% попуст на нормален кревет

  - Прво и второ дете од 02-12 год. добива 50% попуст на трет кревет. Дете до 2 год. бесплатно (без седиште)

  - Сите попусти за деца и трето лице важат при сместување со две возрасни лица.

  - Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

  Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра. Деца до 12 год 65 еур / Еден правец 45 евра

  - За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца

  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

  (на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)

  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по ценикои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

  - Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.

  - Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

  - По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

  - Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

  - Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

   


   

   

  Вила ПАНОС СТУДИОС -лоцирана во Агиа Параскеви на само минута пешачење до плажа и само 500метри од познатата плажа Колиос. Вилата има убаво уреден двор со базен и бар. Располага со двокреветни и трокреветни студија, сите се опремени со мини кујна, ТВ, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Сите соби имаат балкони со поглед на базен или планина.

   

  Вила ХАРМОНИ ГАРДЕН - лоцирана во Агиа Параскеви на оддалеченост 100 метри од плажа. Вилата има голем двор со скара, бар и паркинг со ограничен капацитет. Располага со двокреветни студијасо два единечни кревети, сите со комплет опремена кујна, ТВ, бања со туш и фен, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Две студијасе на 1 кат имаат балкони свртени кон море, а 4 студија се на приземје со сопствени балкони.

   

  Вила “НИКОС“ лоцирана во Кукунариес на оддалеченост 5минути од најпознатите плажи “Кукунариес““Банана биџ“ и “Бананарама“кои се вбројуваат во 5-те најубави Европски плажи.Вилата располага со 1/2, 1/3 студија и 1/4, 1/6 апартмани сите климатизирани, тв, ви-фи, балкони и простран двор, сместени во борова шума.

   

   

   

   Ценовник за вила Панос, вила Хармони Гарден и вила Никос:

   

   

  Термин

  Ноќевања

  Цена по лице

  01.06.2018

  9

  119 €

  10.06.2018

  9

  149 €

  19.06.2018

  9

  179 €

  28.06.2018

  9

  219 €

  07.07.2018

  9

  259 €

  16.07.2018

  9

  299 €

  25.07.2018

  9

  319 €

  03.08.2018

  9

  319 €

  12.08.2018

  9

  319 €

  21.08.2018

  9

  259 €

  30.08.2018

  9

  209 €

  08.09.2018

  9

  169 €

  17.09.2018

  9

  139 €

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  НАПОМЕНИ:

  - Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште .

  - Минимум две лица во студио, 4 лица во апартман. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

  - Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.

  - Поаѓање: Состанокна групата на паркингот спроти хотел Холидеј ИН во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч. Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија.

  - Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање

  - Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.

  - Трето лице добива-20% попуст на нормален кревет

  - Прво и второ дете од 02-12 год. добива 50% попуст на трет кревет. Дете до 2 год. бесплатно (без седиште)

  - Сите попусти за деца и трето лице важат при сместување со две возрасни лица.

  - Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

  Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра. Деца до 12 год 65 еур / Еден правец 45 евра

  - За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца

  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

  (на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)

  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по ценикои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

  - Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.

  - Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

  - По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

  - Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

  - Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.