Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „КОНСТАНТИН” – ПЕФКОХОРИ

  €129,00
  Вила Константин ЛУКС се наоѓа на сама плажа во мирниот дел на Пефкохори. Вилата располага со мезонети – дневен престој со кревет на извлекување и кујна, по скали во галерија (горен дел) е спална соба со два единечни кревети. Апартманите се со комплет опременакујната, бања со туш, ЛЦД ТВ, клима уред (вклучен во цена) и Wi-Fi, секој со свој балкон со тенда и со гарнитура за седењеи маса. Вилата НЕ располага со паркинг.

  Табела 1. Цените се дадени за наем на мезонетаза 4 или 7 ноќевања 

  ТЕРМИН:

  Ноќевања 

  Цена 

    02.05 06.05.2018  

  4 ноќи

  129 €

    06.05 - 13.05.2018

  7 ноќи

  199 €

    13.05 - 20.05.2018

  7 ноќи

  219 €

    20.05 - 27.05.2018

  7 ноќи

  249 €

    27.05 - 03.06.2018

  7 ноќи

  259 €

    03.06 - 10.06.2018

  7 ноќи

  279 €

    10.06 - 17.06.2018

  7 ноќи

  349 €

    17.06 - 24.06.2018

  7 ноќи

  419 

    24.06 - 01.07.2018

  7 ноќи

  489 €

    01.07 - 08.07.2018

  7 ноќи

  559 €

    08.07 - 15.07.2018

  7 ноќи

  589 €

    15.07 - 22.07.2018

  7 ноќи

  699 €

    22.07 - 29.07.2018

  7 ноќи

  699 €

    29.07 - 05.08.2018

  7 ноќи

  699 €

    05.08 - 12.08.2018

  7 ноќи

  699 €

    12.08 - 19.08.2018

  7 ноќи

  699 €

    19.08 - 26.08.2018

  7 ноќи 

  669 €

    26.08 - 02.09.2018

  7 ноќи 

  559 €

    02.09 - 09.09.2018

  7 ноќи 

  399 €

    09.09 - 16.09.2018

  7 ноќи 

  349 €

    16.09 - 23.09.2018

  7 ноќи 

  299 €

    23.09 - 30.09.2018

  7 ноќи 

  249 €

   

  НАПОМЕНИ:

  Ø  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНОТ за 7 ноќевања.

  Минимум престој 7 ноќевања.

  Ø  Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

  Ø  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

  Ø  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1€ = 62,00 мкд). 

  Ø  Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

  Ø  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

  Ø  По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

  Ø  Во цената на аранжманот е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

  Ø  Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ може да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

  Ø  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

  Ø  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

  Доплата за превоз:

  Ø  Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

  Ø  деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра

  Ø  дете до 2 години (без седиште) - бесплатно

  Ø  Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин

  Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

  Табела 1. Цените се дадени за наем на мезонетаза 4 или 7 ноќевања 

  ТЕРМИН:

  Ноќевања 

  Цена 

    02.05 06.05.2018  

  4 ноќи

  129 €

    06.05 - 13.05.2018

  7 ноќи

  199 €

    13.05 - 20.05.2018

  7 ноќи

  219 €

    20.05 - 27.05.2018

  7 ноќи

  249 €

    27.05 - 03.06.2018

  7 ноќи

  259 €

    03.06 - 10.06.2018

  7 ноќи

  279 €

    10.06 - 17.06.2018

  7 ноќи

  349 €

    17.06 - 24.06.2018

  7 ноќи

  419 

    24.06 - 01.07.2018

  7 ноќи

  489 €

    01.07 - 08.07.2018

  7 ноќи

  559 €

    08.07 - 15.07.2018

  7 ноќи

  589 €

    15.07 - 22.07.2018

  7 ноќи

  699 €

    22.07 - 29.07.2018

  7 ноќи

  699 €

    29.07 - 05.08.2018

  7 ноќи

  699 €

    05.08 - 12.08.2018

  7 ноќи

  699 €

    12.08 - 19.08.2018

  7 ноќи

  699 €

    19.08 - 26.08.2018

  7 ноќи 

  669 €

    26.08 - 02.09.2018

  7 ноќи 

  559 €

    02.09 - 09.09.2018

  7 ноќи 

  399 €

    09.09 - 16.09.2018

  7 ноќи 

  349 €

    16.09 - 23.09.2018

  7 ноќи 

  299 €

    23.09 - 30.09.2018

  7 ноќи 

  249 €

   

  НАПОМЕНИ:

  Ø  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНОТ за 7 ноќевања.

  Минимум престој 7 ноќевања.

  Ø  Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

  Ø  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

  Ø  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1€ = 62,00 мкд). 

  Ø  Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

  Ø  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

  Ø  По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

  Ø  Во цената на аранжманот е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

  Ø  Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ може да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

  Ø  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

  Ø  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

  Доплата за превоз:

  Ø  Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

  Ø  деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра

  Ø  дете до 2 години (без седиште) - бесплатно

  Ø  Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин

  Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.