Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „ КЛЕОПАТРА ”- КАЛИТЕА

  €65,00
  Вила КЛЕОПАТРА се наоѓа во централниот ден на Калитеа над супермаркетот Масутис, на околу 600 метри одалеченост од плажа. Располага со четрикреветни дуплекс апартмани со капацитет 4+2 ( спална со дули кревет, спална со два единечни кревети и дневна просторија со кауч и кујна). Сите апартмани имаат балкон, кујна комплет опремена, бања, ТВ, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Истите се од Б категорија.

   

  Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ / ЈУНИ

  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз.

   

  ТЕРМИН

  20.05.2018

  27.05.2018

  03.06.2018

  10.06.2018

  17.06.2018

  24.06.2018

  НОЌЕВАЊА

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  ДУПЛЕКС

  65€

  85 €

  115 €

  135 €

  155 €

  175 €

   

  Во дуплекс апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.

   

  Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања ЈУЛИ - АВГУСТ

  ТЕРМИН

  НАЕМ

  1/4 дуплекс апп 

  01.07.2018  

   7 ноќи  

       420 €

  08.07.2018

   7 ноќи

       470 €

  15.07.2018

   7 ноќи

       520 €

  22.07.2018

   7 ноќи

       540 €

  29.07.2018

   7 ноќи

       540 €

  05.08.2018

   7 ноќи

       540 €

  12.08.2018

   7 ноќи

       540 €

  19.08.2018

   7 ноќи

       540 €

  26.08.2018

   7 ноќи

       470 €

   

  Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ

  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз.

   

  ТЕРМИН

   02.09.2018 

   09.09.2018 

   16.09.2018 

   23.09.2018

  НОЌЕВАЊА 

   7 ноќи

   7 ноќи

   7 ноќи

   7 ноќи

  ДУПЛЕКС

   155 €

   135 €

   115 €

   85 €

   

  Во дуплекс апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.

   

  Напомени:

  - Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

  - Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи.

  - Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

  - Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

  - Задолжително патничко осигурување.

  - Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

  За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

  Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

  ПОПУСТИТЕ НE СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени споени и сл.)!!!

   

   

   

   

    

   

  Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ / ЈУНИ

  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз.

   

  ТЕРМИН

  20.05.2018

  27.05.2018

  03.06.2018

  10.06.2018

  17.06.2018

  24.06.2018

  НОЌЕВАЊА

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  ДУПЛЕКС

  65€

  85 €

  115 €

  135 €

  155 €

  175 €

   

  Во дуплекс апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.

   

  Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања ЈУЛИ - АВГУСТ

  ТЕРМИН

  НАЕМ

  1/4 дуплекс апп 

  01.07.2018  

   7 ноќи  

       420 €

  08.07.2018

   7 ноќи

       470 €

  15.07.2018

   7 ноќи

       520 €

  22.07.2018

   7 ноќи

       540 €

  29.07.2018

   7 ноќи

       540 €

  05.08.2018

   7 ноќи

       540 €

  12.08.2018

   7 ноќи

       540 €

  19.08.2018

   7 ноќи

       540 €

  26.08.2018

   7 ноќи

       470 €

   

  Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ

  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз.

   

  ТЕРМИН

   02.09.2018 

   09.09.2018 

   16.09.2018 

   23.09.2018

  НОЌЕВАЊА 

   7 ноќи

   7 ноќи

   7 ноќи

   7 ноќи

  ДУПЛЕКС

   155 €

   135 €

   115 €

   85 €

   

  Во дуплекс апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.

   

  Напомени:

  - Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

  - Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи.

  - Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

  - Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

  - Задолжително патничко осигурување.

  - Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

  За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

  Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

  ПОПУСТИТЕ НE СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени споени и сл.)!!!