Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  БАЛИ - 01 Мај

  €793,00
  Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот , мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се извезува. Живописните бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население , храна која е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, што е локализирано на овој мало парче од рај на земјата ,сигурно ќе ги задоволи Вашиот вкус ...

  Дата: 27.04.2018 - 09.05.2018

  1ноќевања +авионски превоз+транесфер

  1 ден  - 27.04.2018Скопје - Доха

  Состанок на групата  на Александар Велики, два часа пред лет.Полетување од Скопје во 12.15ч и слетувате во Доха во 18.15ч.

  2 ден – 28. 04.2018: Доха- Денпасар , Бали                                                                                      

  Полетување за Доха е  во 02:55 часот. Пристигнување во Денпасар е во 17:20 часот. Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Nusa Dau  .Пристигнување во хотелот и сместување. Ноќевање.  

  3 ден -7ден    29.04.2018-03.05.2018-Nusa Dua

  Нуса Дуа буквално превдено значи  "Два Острови" - иако тие се всушност мали подигнати предели, секој со мал храм. Но, Нуса Дуа е многу подобро познат како затворен комплекс на Бали на хотели  и  одморалишта со прекрасна плажа. Тоа е огромно и монденско место кое е заштитено со стражари  . Оваа место е изградено  во 1970-тите, Нуса Дуа  е дизајниран да се натпреварува со меѓународните туристички ресорти низ светот. 

  Во Нуса Дуа ке имате можност да уживате во прекрасните плажи или да изберете некој од долунаведените факултативи .

  8ден-10ден    04.05.2018-Кута

  Појадок и одјавување од хотелот во Нуса Дуа .Трансфер до хотелското сметување во Кута  .

  Кута е најпопуларната плажа на Бали која е полна со сурфери од целиот свет. Тука можете да ги научете основите  на сурфањато  по поволни цени. Во попладневните часови ќе можете да  уживате во залезот на сонцето и  коктелите. Кута и Легија се центри на ноќниот живот на Бали , но и со  голем број на познати светски ресторани  или да изберете некој од долунаведените факултативи .

  Убуд-е град познат по сликарството, уметнички ателјеа, галерии, изведби, музеи. Секако, секоја цена е неизбежна. Во Убуд имате можност да  го посетете Monky Forest.

  11. ден – 08. 05.2018Кута

  Појадок.Слободни активности .Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines во вечерните часови .

  12. ден – 09. 05.2018: Денпасар -Доха

  Полетување  од аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines  во 00:35 часот.Слетување во Доха во 05:20.Полетување од Доха во 06:50 и слетување во 11:15 во Скопје .

  13. ден – 10. 05.2018:Доха-Скопје

  Од Доха се полетува во 07:00 .Пристигнувате во Скопје во 10:40ч.

   

  Цени на пакет аранжман по лице :

   

   

  Сместување во 3* хотел

  Тип на исхрана

  Цена од лице за возрасен

  Дете под 7год без кревет

  Дете под 7год на екстра кревет

  Редовна цена :

  Double room

  Со појадок

  793€

  491€

  591€

   

  ***можност за плакање на 6 месечни рати со 0% камата ***

   

  Во цената е вклучено :

  • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Денпасар-Доха-Скопје со Qatar Airways  сo вклучен багаж до 30 кг;
  • 6 ноќевања во 3*хотел во Нуса Дуа со појадок ;
  • 4ноќевања во 3* хотел во Кута со појадок  ;
  • Трансфер  аеродром – хотел Нуса Дуа /Кута – аеродром ;
  • Трансфер Нуса Дуа-Кута
  • Вклучена е 1 факултативна екскурзија во цената ;
  • Пречек во Бали од страна  претставник (англиски јазик) на локалниот партнер агенција ;
  • Технички пратител на група над  20 патници

   

  Цената не вклучува :

  • Аердромски такси од 296€;
  • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
  • Факултативни тури

    

   Факултативни екскурзии  :

  • Класична тура Бали (полудневна тура)-Поагање во попладневните часови и се упатуваме кон светата шума  Sangeh , населена од неколку племиња на мајмуните кој го чуваат храмот од злите духови .Продолжуваме потоа кон  Кралскиот  Храм  на Mengwi, познатиот Taman Ayun, кој се наоѓа во  прекрасната и бујна градина . Конечно, стигнуваме  до крајбрежјето на познатиот храм “Tanah Lot” каде се  восхитуваме на светот со спектакуларниот поглед на зајдисонсецето

    Цена по лице изнесува :32

     

  • Uluwatu “тура  и вечера -Посета на јужниот дел на Бали , малиот храм ULUWATU кој е изграден на ивица на една карпа и гледање на Кечак танц .Се оди кон ромнтичната плажа “Jimbaran Bay “ за да ужива во прекрасната вечера  во рибен ресторан .

    

    Цена по лице изнесува :47

    

  • Арт контурот на Бали (околу 8 часа)

   Започнуваме со турнеја со посета на селото Батубулан, за да ги следиме перформансите на Баронг и Керис  танцот , кој се симболи на  вечната борба меѓу доброто и злото. По оваа прекрасна глетка,се продолжува кон   местот Celuk, познат по златните и сребрените дела  , посетете Мас селото каде можете да ја видете класичната дрвена резба, а потоа следува посета на  храмот во  Goa Gajah”.  Посета на на селото Penelokan од каде ке имате прекрасни гледки на планината  Batur  и езерото .Полсе ручек се вракаме назад .

    Цена од лице изнесува :40

    

  • Лов на сувенири  и Убуд тура (6 часа) -Оваа турнеја започнува со утринска прошетка околу уметничкото село Убуд.Посета на различните уметнички галерии, традиционалниот пазар и можеби малиот храм и мајмунското светилиште. Ќе престанеме во “Tegallalang”, во храмот “Sebatu” , храмот на светата вода. Потоа продолжуваме со посета на слоновата пештера “Goa Gajah”.

   Потоа, ги посетуваме Сребрените и Златните галерии во Целук.

    Цена од лице изнесува :30

    

  •  Античка тура на “Karangasem Kigdom” (околу 10 часа)-Вашата прва посета ќе биде во Klungkung,  добро познат како центар на традиционалната уметност, музика, драма и ликовна уметност. Во претходните времиња, кралот на Кленгунг бил сметан за највозвишен меѓу балиската аристократија. Ќе продолжиме понатаму за да го посетиме Kertagosa или Кралскиот суд на правдата. Следниот објект ќе биде Kusamba, познат по солењето, потоа во “Goa Lawah” или храмот на лилјацитесе поестува и  Водената  палата Tirta Gangga  во Amlapura. Поранешниот крал го изградил комплексот за рекреативни цели и нуди фантастични сцени.Посета на Muncan каде ке  уживате во прекраснита Панорама на Бали  од типични оризови тераси .

    Цена од лице изнесува :47

    

  • “Bedugul”  и Tanah Lot”тура(8 часа) 
   -Посета на маркетот Candi Kuning  во Bedugul  каде ке имате можност да видете раслични сорти на овошје ,зеленчук и цвекиња.Следува посета на “Ulun Danu Temple” .И на крајот од турата слетува поседа на “Tanah Lot”  .
   Цена од лице изнесува :38

   

  Напомена: факултативите треба  да се резервираат најкасно до фебруари2018 , цената е променлива во случај бројката на пријавени да е помала од 16патници .

   

  Услови :

  • При резервација се плаќа депозит од 30%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
  • Понудата важи за минимум 20 пријавени патници.
  • Цената на екскурзијата е пресметана со курс на американскиот долар 1 USD = 1.70 лв.
  • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
  • Рок за известување за недоволен број на пријавени патници  – 30 дена пред поаѓање.
  • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
  • Осигурување

    

   Неопходни документи :

  • За влез во Индонезија не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Индонезија  издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови:
  • валиден пасош,
  • или потврда за извршена хотелска резервација.

    

   Рокови за отказ на аранжманот  и пенали:

  • над 60 дена  пред датумот на поаѓање се задржува износот на депонираниот депозит;
  • помеѓу 60-тиот и 20-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
  • помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

                 

  Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Дата: 27.04.2018 - 09.05.2018

  1ноќевања +авионски превоз+транесфер

  1 ден  - 27.04.2018Скопје - Доха

  Состанок на групата  на Александар Велики, два часа пред лет.Полетување од Скопје во 12.15ч и слетувате во Доха во 18.15ч.

  2 ден – 28. 04.2018: Доха- Денпасар , Бали                                                                                      

  Полетување за Доха е  во 02:55 часот. Пристигнување во Денпасар е во 17:20 часот. Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Nusa Dau  .Пристигнување во хотелот и сместување. Ноќевање.  

  3 ден -7ден    29.04.2018-03.05.2018-Nusa Dua

  Нуса Дуа буквално превдено значи  "Два Острови" - иако тие се всушност мали подигнати предели, секој со мал храм. Но, Нуса Дуа е многу подобро познат како затворен комплекс на Бали на хотели  и  одморалишта со прекрасна плажа. Тоа е огромно и монденско место кое е заштитено со стражари  . Оваа место е изградено  во 1970-тите, Нуса Дуа  е дизајниран да се натпреварува со меѓународните туристички ресорти низ светот. 

  Во Нуса Дуа ке имате можност да уживате во прекрасните плажи или да изберете некој од долунаведените факултативи .

  8ден-10ден    04.05.2018-Кута

  Појадок и одјавување од хотелот во Нуса Дуа .Трансфер до хотелското сметување во Кута  .

  Кута е најпопуларната плажа на Бали која е полна со сурфери од целиот свет. Тука можете да ги научете основите  на сурфањато  по поволни цени. Во попладневните часови ќе можете да  уживате во залезот на сонцето и  коктелите. Кута и Легија се центри на ноќниот живот на Бали , но и со  голем број на познати светски ресторани  или да изберете некој од долунаведените факултативи .

  Убуд-е град познат по сликарството, уметнички ателјеа, галерии, изведби, музеи. Секако, секоја цена е неизбежна. Во Убуд имате можност да  го посетете Monky Forest.

  11. ден – 08. 05.2018Кута

  Појадок.Слободни активности .Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines во вечерните часови .

  12. ден – 09. 05.2018: Денпасар -Доха

  Полетување  од аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines  во 00:35 часот.Слетување во Доха во 05:20.Полетување од Доха во 06:50 и слетување во 11:15 во Скопје .

  13. ден – 10. 05.2018:Доха-Скопје

  Од Доха се полетува во 07:00 .Пристигнувате во Скопје во 10:40ч.

   

  Цени на пакет аранжман по лице :

   

   

  Сместување во 3* хотел

  Тип на исхрана

  Цена од лице за возрасен

  Дете под 7год без кревет

  Дете под 7год на екстра кревет

  Редовна цена :

  Double room

  Со појадок

  793€

  491€

  591€

   

  ***можност за плакање на 6 месечни рати со 0% камата ***

   

  Во цената е вклучено :

  • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Денпасар-Доха-Скопје со Qatar Airways  сo вклучен багаж до 30 кг;
  • 6 ноќевања во 3*хотел во Нуса Дуа со појадок ;
  • 4ноќевања во 3* хотел во Кута со појадок  ;
  • Трансфер  аеродром – хотел Нуса Дуа /Кута – аеродром ;
  • Трансфер Нуса Дуа-Кута
  • Вклучена е 1 факултативна екскурзија во цената ;
  • Пречек во Бали од страна  претставник (англиски јазик) на локалниот партнер агенција ;
  • Технички пратител на група над  20 патници

   

  Цената не вклучува :

  • Аердромски такси од 296€;
  • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
  • Факултативни тури

    

   Факултативни екскурзии  :

  • Класична тура Бали (полудневна тура)-Поагање во попладневните часови и се упатуваме кон светата шума  Sangeh , населена од неколку племиња на мајмуните кој го чуваат храмот од злите духови .Продолжуваме потоа кон  Кралскиот  Храм  на Mengwi, познатиот Taman Ayun, кој се наоѓа во  прекрасната и бујна градина . Конечно, стигнуваме  до крајбрежјето на познатиот храм “Tanah Lot” каде се  восхитуваме на светот со спектакуларниот поглед на зајдисонсецето

    Цена по лице изнесува :32

     

  • Uluwatu “тура  и вечера -Посета на јужниот дел на Бали , малиот храм ULUWATU кој е изграден на ивица на една карпа и гледање на Кечак танц .Се оди кон ромнтичната плажа “Jimbaran Bay “ за да ужива во прекрасната вечера  во рибен ресторан .

    

    Цена по лице изнесува :47

    

  • Арт контурот на Бали (околу 8 часа)

   Започнуваме со турнеја со посета на селото Батубулан, за да ги следиме перформансите на Баронг и Керис  танцот , кој се симболи на  вечната борба меѓу доброто и злото. По оваа прекрасна глетка,се продолжува кон   местот Celuk, познат по златните и сребрените дела  , посетете Мас селото каде можете да ја видете класичната дрвена резба, а потоа следува посета на  храмот во  Goa Gajah”.  Посета на на селото Penelokan од каде ке имате прекрасни гледки на планината  Batur  и езерото .Полсе ручек се вракаме назад .

    Цена од лице изнесува :40

    

  • Лов на сувенири  и Убуд тура (6 часа) -Оваа турнеја започнува со утринска прошетка околу уметничкото село Убуд.Посета на различните уметнички галерии, традиционалниот пазар и можеби малиот храм и мајмунското светилиште. Ќе престанеме во “Tegallalang”, во храмот “Sebatu” , храмот на светата вода. Потоа продолжуваме со посета на слоновата пештера “Goa Gajah”.

   Потоа, ги посетуваме Сребрените и Златните галерии во Целук.

    Цена од лице изнесува :30

    

  •  Античка тура на “Karangasem Kigdom” (околу 10 часа)-Вашата прва посета ќе биде во Klungkung,  добро познат како центар на традиционалната уметност, музика, драма и ликовна уметност. Во претходните времиња, кралот на Кленгунг бил сметан за највозвишен меѓу балиската аристократија. Ќе продолжиме понатаму за да го посетиме Kertagosa или Кралскиот суд на правдата. Следниот објект ќе биде Kusamba, познат по солењето, потоа во “Goa Lawah” или храмот на лилјацитесе поестува и  Водената  палата Tirta Gangga  во Amlapura. Поранешниот крал го изградил комплексот за рекреативни цели и нуди фантастични сцени.Посета на Muncan каде ке  уживате во прекраснита Панорама на Бали  од типични оризови тераси .

    Цена од лице изнесува :47

    

  • “Bedugul”  и Tanah Lot”тура(8 часа) 
   -Посета на маркетот Candi Kuning  во Bedugul  каде ке имате можност да видете раслични сорти на овошје ,зеленчук и цвекиња.Следува посета на “Ulun Danu Temple” .И на крајот од турата слетува поседа на “Tanah Lot”  .
   Цена од лице изнесува :38

   

  Напомена: факултативите треба  да се резервираат најкасно до фебруари2018 , цената е променлива во случај бројката на пријавени да е помала од 16патници .

   

  Услови :

  • При резервација се плаќа депозит од 30%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
  • Понудата важи за минимум 20 пријавени патници.
  • Цената на екскурзијата е пресметана со курс на американскиот долар 1 USD = 1.70 лв.
  • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
  • Рок за известување за недоволен број на пријавени патници  – 30 дена пред поаѓање.
  • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
  • Осигурување

    

   Неопходни документи :

  • За влез во Индонезија не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Индонезија  издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови:
  • валиден пасош,
  • или потврда за извршена хотелска резервација.

    

   Рокови за отказ на аранжманот  и пенали:

  • над 60 дена  пред датумот на поаѓање се задржува износот на депонираниот депозит;
  • помеѓу 60-тиот и 20-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
  • помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

                 

  Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари.